0216 Września 2022 r. na Stadionie Miejskim w Ropczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych klas VII-VIII. W zawodach wzięło udział 106 dzieci, które reprezentowały swoje szkoły w pięciu konkurencjach takich jak: skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 100 m, bieg na 300 m, bieg długi (dziewczęta 600 m, chłopcy 1000 m). W każdej z konkurencji rywalizacja o czołowe lokaty była zacięta, a o końcowym wyniku decydowały zaledwie centymetry lub ułamki sekund. Zawodnicy i zawodniczki, którzy uzyskali wyniki dające im miejsce na podium zakwalifikowali się na powiatowy szczebel zawodów.

 

 

Wyniki

Dziewczęta pchnięcie kulą:

  • 1.Bereś Martyna, SP Niedźwiada Dolna
  • 2.Drozd Sylwia, SP Niedźwiada Dolna
  • 3.Jachimczyk Anna, SP1 Ropczyce

Chłopcy pchnięcie kulą:

  • 1.Staroń Konrad, SP Niedźwiada Dolna
  • 2.Kozek Eryk, ZS Gnojnica Dolna
  • 3.Lisak Przemysław, SP Niedźwiada Górna

Dziewczęta skok w dal:

  • 1.Serafin Lena, SP Lubzina
  • 2.Zabawska Maja, SP5 Ropczyce
  • 3.Lorenc Maja, ZS nr 3 Ropczyce

Chłopcy skok w dal:

  • 1.Uriasz Mateusz, ZS nr 3 Ropczyce
  • 2.Wójcik Wiktor, SP Niedźwiada Górna
  • 3.Jodłowski Jakub, SP Niedźwiada Dolna

Dziewczęta bieg na 100m:

  • 1.Jagieła Wiktoria, SP6 Ropczyce
  • 2.Królikowska Roksana, SP3 Ropczyce
  • 3.Ligęzka Julita, SP1 Ropczyce

Chłopcy bieg na 100m:

  • 1.Magdoń Mikołaj, ZS Gnojnica Dolna
  • 2.Górak Filip, SP1 Ropczyce
  • 3.Zima Dawid, SP Niedźwiada Dolna

Dziewczęta bieg na 300m:

  • 1.Ochab Klaudia, SP3 Ropczyce
  • 2.Bochenek Natalia, SP5 Ropczyce
  • 3.Piaskowska Julia, SP5 Ropczyce

Chłopcy bieg na 300m:

  • 1.Gryshchenko Miron, SP1 Ropczyce
  • 2.Jezior Patryk, SP Niedźwiada Dolna
  • 3.Zięba Kacper, SP Niedźwiada Górna

Dziewczęta bieg na 600m:

  • 1.Poręba Nikola, SP5 Ropczyce
  • 2.Ciebień Zuzanna SP5 Ropczyce
  • 3.Sołdan Natalia, SP3 Ropczyce

Chłopcy bieg na 1000m:

  • 1.Marć Michał, SP5 Ropczyce
  • 2.Strzępek Marcin, ZS nr 3 Ropczyce
  • 3.Skiba Daniel, ZS Gnojnica